Iba 10- ročný chlapec z Fínska objavil bezpečnostnú chybu na Instagrame. Ten ho za to štedro odmenil

4. mája 2016
aajtak.intoday.in © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
Phone 945451_960_720.jpg
pixabay.com
reklama:

Mladý génius objavil na Instagrame bezpečnostnú chybu, ktorá povoľovala akémukoľvek šikovnému užívateľovi prepísať obsah, ktorý už bol uverejnený. Aj ty sa práve zamýšľaš nad tým, čo si robil, keď si mal desať rokov? 

Všetci veľmi dobre vieme, že sociálne siete v sebe skrývajú množstvo bezpečnostných dier a čaká sa iba na to, kto a kedy ich odhalí. Chyby v systémoch vyplávajú na povrch často až po nejakom čase, odkedy začneme službu používať. Iróniou je fakt, že chyba v službe Instagramu bola objavená iba 10-ročným chlapcom z Fínska, mladým géniom Janym, ktorému na konto pribudlo vďaka tomuto „objavu“  10- tisíc dolárov, ktoré chce investovať do nového počítača pre seba a svojich súrodencov.

Phone 1235721_960_720.jpg
pixabay.com

Instagram je povolený iba pre užívateľov starších ako 13 rokov a mladý Jany tam v podstate podľa pravidiel sociálnej siete nemal čo robiť. Nuž, pravidlá sú predsa na to, aby sa porušovali, no nie?

Jany, ktorý sa zapíše do histórie Instagramu ako ďalší človek, ktorý na ňom objavil menšie chybičky krásy sa vyjadril, že obsah by dokázal prepísať komukoľvek: „Dokázal by som to urobiť každému, aj Justinovi Bieberovi.“ 

Phone 918928_960_720.jpg
pixabay.com

Odporúčané články

Súvisiace témy:
reklama:
reklama:

Most popular in last 7 days

Čo si o tom myslíte?